Fondacija 1% – Nagrade mladim talentima za ostvarene rezultate na međunarodnim takmičenjima u 2023. godini

Nagrade mladim talentima 2023.

Fondacija 1% na kraju 2023. godine dodelila je nagrade mladim talentima koji su tokom godine osvajali medalje na međunarodnim takmičenjima u oblasti prirodnih i društvenih nauka.

U okviru ovog projekta, uz pomoć naših partnera, nagradili smo ukupno 120 osnovaca i srednjoškolaca, koji su na međunarodnim naučno-istraživačkim takmičenjima i naučnim olimpijadama osvojili čak 192 medalje! Nagradu je predstavljala novčana donacija za sve mlade naučnike osvajače medalja koja ima za cilj podršku i podsticaj njihovom daljem razvoju i edukaciji.

racing-flag Cilj ovog projekta je da osnaži i podrži mlade talentovane ljude koji su se istakli svojim radom, zalaganjem i rezultatima, kao i da im pokaže da su njihovi uspesi i trud prepoznati.

check (1) Realizacijom ovog projekta, Fondacija 1% pokazuje da je tu kao podrška za mlade talente Srbije i da prepoznaje i vrednuje njihov rad, uspehe, rezultate i ciljeve.

handshake (1) Ovakav vid podrške je jako važan u stimulisanju nastavka rada i razvijanja mladih talenta kako bi ostvarili što veće i bolje uspehe u budućnosti i kako bi ostali u Srbiji. Važno je da im se pruži pomoć u njihovom edukovanju i stavi do znanja da nisu sami na svom putu – a Fondacija 1% upravo to i radi.

Kroz ovakve projekte ulivamo nadu mladim talentovanim ljudima da veruju u svoje talente, neguju ih i razvijaju i da podrška za njih postoji. Budite i vi deo te podrške svojom DONACIJOM za mlade talente Srbije!

Kao podrška mladim talentima uključio se i brend Najlepše želje  kroz donaciju slatkih paketa za sve nagrađene mlade naučnike.

Pogledajte Spisak dobitnika nagrada i njihove rezultate (takmčenja na kojima su učestvovali i medalje koje su osvojili).

Zahvaljujemo se partnerima projekta, koji su svojim donacijama dali ključan doprinos realizaciji ovog projekta:

Upoznajmo nagrađene mlade talente i njihove uspehe:

Denis Šabotić

Peta beogradska gimnazija, IV razred

Takmičenja:

Internacionalna konferencija mladih naučnika društvenih nauka, oblast: geografija – srebrna medalja


Anđelija Damjanić

Gimnazija ,,Miloš Savković” Aranđelovac, III razred

Takmičenja:

Internacionalna konferencija mladih naučnika društvenih nauka, oblast: geografija – bronzana medalja

(rad: “Migracije mladog stanovništva iz opštine Aranđelovac u razvijenije zemlje”)


Dobrica Banković

Ekonomski fakultet u Beogradu, I godina

Takmičenja:

Internacionalna konferencija mladih naučnika društvenih nauka, oblast: istorija – bronzana medalja

(rad: “Ekonomska situacija u Pančevu (1944-1990)”)


Kristina Jevremović

Osma beogradska gimnazija, III razred

Takmičenje:

Internacionalna konferencija mladih naučnika društvenih nauka, oblast: psihologija – bronzana medalja

(rad: “Zavisnost od telefona kod srednjoškolaca”)


Mihajlo Ninkov

Gimnazija “Jovan Jovanović Zmaj”, IV razred

Takmičenja:

Internacionalna konferencija mladih naučnika, oblast: inženjerstvo – bronzana medalja

StemCo Olympiad, oblast: fizika – srebrna medalja

(rad: “Solar Energy Transformation Methods and their Optimization” – inženjerstvo)


Ljubica Nenadović

OŠ “Danilo Kiš”, Voždovac, VIII razred

Takmičenja:

StemCo Olympiad, oblast: hemija – srebrna medalja


Sofija Gerić

Gimnazija “Jovan Jovanović Zmaj”, IV razred

Takmičenja:

StemCo Olympiad, oblast: hemija – srebrna medalja


Mila Mihajlović

Matematička gimnazija, III razred

Takmičenja:

Internacionalna konferencija mladih naučnika, oblast: fizika – bronzana medalja

(rad: “Nuklearna magnetna rezonanca i primena”)


Aleksandra Spasojević

Gimnazija u Lazarevcu, II razred

Takmičenja:

Internacionalna konferencija mladih naučnika, oblast: informatika – zlatna medalja

(rad: “Softver za prevođenje srpskog znakovnog jezika”)


Rajko Lapčević

Elektrotehnički fakultet (smer Softverski inženjering), I godina

Takmičenja:

Internacionalna konferencija mladih naučnika, oblast: kompjuterske nauke – bronzana medalja

(rad: “Glasački sistem korišćenjem blokčejn tehnologije”)


Milan Mirčić

Gimnazija Mladenovac, IV razred

Takmičenja:

Internacionalna konferencija mladih naučnika, oblast: kompjuterske nauke – bronzana medalja

(rad: “Sistem veštačke inteligencije za bihevioralno-psihološku analizu”)


Anđela Zorić

Treća beogradska gimnazija, III razred

Takmičenja:

StemCo Olympiad, oblast: hemija – srebrna medalja

Internacionalna konferencija mladih naučnika, oblast: zaštita životne sredine – srebrna medalja

(rad: “Ispitivanje mogućnosti primene nanočestica TiO2 za degradaciju lekova”, zaštita životne sredine)


Dušan Marjanović

Prva beogradska gimnazija, III razred

Takmičenja:

Internacionalna konferencija mladih naučnika, oblast: life science – bronzana medalja


Mihailo Janković

Šabačka gimnazija, II razred

Takmičenja:

Evrposka geografska olimpijada, srebrna medalja i 2. mesto za poster prezentacija tima Srbije

Kengur bez granica, oblast: geografija – 2. nagrada i plasman na finalno takmičenje Srebrna medalja u finalnom takmičenju


Filip Kerečki

Gimnazija Kraljevo, II razred

Takmičenja:

Evrposka geografska olimpijada – srebrna medalja i 2. nagrada u timu


Jakov Đondović

Matematička gimnazija, II razred

Takmičenja:

Evrposka geografska olimpijada – bronzana medalja


Vojin Malić

Medicinska škola „Stevica Jovanović”, Pančevo, I razred

Takmičenja:

Evropska geografska olimpijada – srebrna medalja 2. mesto u poster prezentacijama


Petar Tolimir

SŠ “Ruđer Bošković”, I razred

Takmičenja:

Evrposka geografska olimpijada srebrna medalja i 2. nagrada grupno


Relja Kresović

Gimnazija “Svetozar Marković”, Subotica, III razred

Takmičenja:

Evropska geografska olimpijada – bronzana medalja


Mina Maričić

Filološka gimnazija, III razred

Takmičenja

StemCo Olympiad, oblast: biologija – srebrna medalja


Aljoša Bjelobrk

Gimnazija “Jovan Jovanović Zmaj”, IV razred

Takmičenja:

StemCo Olympiad, oblast: fizika, srebrna medalja


Relja Ilić

OŠ “Despot Stefan Lazarević”, VII razred

Takmičenja:

StemCo Olympiad, oblast: biologija – srebrna medalja


Sofija Jovičinac

Osma beogradska gimnazija III razred

Takmičenja:

Evropska geografska olimpijada – bronzana medalja


Sava Marjanović

Gimnazija “Veljko Petrović” Sombor, III razred

Takmičenja:

Evropska geografska olimpijada – bronzana medalja


Luka Milošević

Četvrta beogradska gimnazija, III razred

Takmičenja:

Evropska geografska olimpijada – bronzana medalja


Vladimir Agatonović

Gimnazija „Vuk Karadžić“ Trstenik, IV razred

Takmičenja:

Evropska geografska olimpijada – bronzana medalja


Aleksej Petrović

Osma beogradska gimnazija, III razred

Takmičenja:

Evropska geografska olimpijada – bronzana medalja


David Galun

Zemunska gimnazija, III razred

Takmičenja:

Evropska geografska olimpijada – bronzana medalja


Strahinja Trivković

Treća beogradska gimnazija, III razred

Takmičenja:

Svetska geografska olimpijada – bronzana medalja

Svetsko takmičenje u javnom nastupu na engleskom jeziku srebrna medalja

StemCo Olympiad, oblast: matematika, srebrna medalja


Andrej Popović

Gimnazija “Dušan Vasiljev” Kikinda, III razred

Takmičenja:

International Modern Physics Olympiad zlatna medalja

StemCo Olympiad, oblast: matematika – zlatna medalja


Nevena Marjanović

OŠ “Đuro Strugar”, V razred

Takmičenja:

StemCo Olympiad, oblast: science, zlatna medalja


Višnja Vasiljević

OŠ “Jelena Ćetković”, VI razred

Takmičenja:

StemCo Olympiad, oblast: science, zlatna medalja


Mihajlo Janićijević

Dvanaesta beogradska gimnazija, III razred

Takmičenja

International student research and inovation fair, oblast: kompjuterske nauke – srebrna medalja

(rad: “Uređaj za regulisanje upotrebe energije pri korišćenju grejanja”)


Mateja Nikolić

Dvanaesta beogradska gimnazija, III razred

Takmičenja:

International student research and inovation fair, oblast: informatika – zlatna medalja

(rad: “Ispravljanje forme i sprečavanje povreda prilikom treniranja koristeći mašinsko učenje”)


Bojan Rađenović

Dvanaesta beogradska gimnazija, II razred

Takmičenja:

International student research and inovation fair, oblast: kompjuterske nauke – srebrna medalja

(rad: “Primena veštačke inteligencije za moderaciju tekstualnih poruka na internetu”)


Omer Mihović

Odsek za biohemiju Univerziteta u Oksfordu (Molekularna i ćelijska biohemija), I godina

Takmičenja:

I-fest2, oblast: biologija – srebrna medalja

StemCo Olympiad, oblast: biologija – zlatna medalja

(rad: “Proliferativni kapacitet ćelija raka debelog creva u hipoksiji”, I-fest)


Jana Laništanin

OŠ “Despot Stefan Lazarević”, VIII razred

Takmičenja:

StemCo Olympiad, oblast: biologija – bronzana medalja i zlatna medalja


Luka El Ghazal

OŠ “Stevan Sindjelic”, VIII razred

Takmičenja:

StemCo Olympiad, oblast: biologija zlatna medalja


Milena Pašajlić

Osma beogradska gimnazija, III razred

Takmičenja:

StemCo Olympiad, oblast: biologija zlatna medalja


Aleksandar Todorović

Gimnazija ,,Stevan Puzić” Ruma, IV razred

Takmičenja:

StemCo Olympiad, oblast: fizika – zlatna medalja


Мina Pavlović

Hemijski fakultet u Beogradu (Biohemija), I godina

Takmičenja:

StemCo Olympiad, oblast: hemija – bronzana medalja


Ana Stajić

Četvrta beogradska gimnazija, IV razred

Takmičenja:

StemCo Olympiad, oblast: biologija – srebrna medalja


Katarina Jovanov

Osma beogradska gimnazija, I razred

Takmičenja:

StemCo Olympiad, oblast: biologija – srebrna medalja; oblast: hemija – 2 srebrne medalje


Naum Matić

Treća beogradska gimnazija, II razred

Takmičenja:

StemCo Olympiad, oblast: matematika – srebrna medalja


Anđela Vuković

OŠ “Danilo Kiš”, VIII razred

Takmičenja:

StemCo Olympiad, oblast: matematika – 2 zlatne medalje; oblast: fizika – zlatna medalja; oblast: hemija – zlatna medalja; oblast: biologija – srebrna medalja


Bogdan Eger

Osma beogradska gimnazija, IV razred

Takmičenja:

StemCo Olympiad, oblast: hemija – zlatna medalja


Andrej Nedeljković

Gimnazija “Svetozar Marković” Niš, III razred

Takmičenja:

StemCo Olympiad, oblast: matematika – zlatna medalja


Danilo Rončević

OŠ “Aleksa Šantić”, VIII razred

Takmičenja:

StemCo Olympiad, oblast: matematika – zlatna medalja


Ana Maksimović

Peta beogradska gimnazija, I razred

Takmičenja:

StemCo Olympiad, oblast: matematika – zlatna i srebrna medalja


Lazar Đurić

OŠ “14. oktobar” Beograd, VI razred

Takmičenja:

StemCo Olympiad, oblast: matematika – srebrna medalja


Tara Lazarević

Gimnazija Zaječar, III razred

Takmičenja:

Svetska olimpijada zaštite životne sredine i održivoj razvoja, oblast: zaštita životne sredine – zlatna medalja

(rad: “Ugljenične farme u Srbiji”)


Nada Matejic

Nada Matejić

Peta beogradska gimnazija, IV razred

Takmičenja:

Svetska olimpijada zaštite životne sredine i održivoj razvoja, oblast: zaštita životne sredine – bronzana medalja

(rad: “Akumulacija teških metala iz otpadnih voda za produkciju biogoriva”)


Filip Mitić

Gimnazija “Uroš Predić”, I razred

Takmičenja:

Evropska geografska olimpijada – 2. mesto poster prezentacija


Vladimir Malić

Medicinske škole „Stevica Jovanović”, Pančevo, I razred

Takmičenja:

Evropska geografska olimpijada – 2. mesto poster prezentacija


Aleksa Vulin

OŠ Dositej Obradović, VI razred

Takmičenja:

European Traffic Education Contest, oblast: saobraćaj – zlatna medalja (u okviru reprezentacije Srbije)


Nena Božić

OŠ Dositej Obradović, VI razred

Takmičenja:

European Traffic Education Contest, oblast: saobraćaj – zlatna medalja (u okviru reprezentacije Srbije)


Mateja Vukelić

MIT, SAD, I godina

Takmičenja:

Međunarodna matematička olimpijada – zlatna medalja

Balkanska matematička olimpijada srebrna medalja

Rumunski master – srebrna medalja


Vukašin Pantelić

Matematicki fakultet (Teorijska matematika i primene), I godina

Takmičenja:

Međunarodna matematička olimpijada – bronzana medalja

Rumunski master, oblast: matematika bronzana medalja


Filip Bojković

Matematička gimnazija, IV razred

Takmičenja:

Međunarodna informatička olimpijada – srebrna medalja

Balkanska informatička olimpijada – bronzana medalja


Vuk Hip

Fizički fakultet u Beogradu, B smer, I godina

Takmičenja:

Evropska fizička olimpijada – zlatna medalja

Nordijsko-Baltička olimpijada iz fizike – zlatna medalja

Međunarodna olimpijada iz fizike – bronzana medalja

Rumunski master, oblast: fizika – bronzana medalja


Đorđe Parojčić

Elektrotehnički fakultet (Elektrotehnika i računarstvo), I godina

Takmičenja:

Međunarodna olimpijada iz fizike – bronzana medalja


Vukašin Babić

Matematička gimnazija, IV razred

Takmičenja:

Nordijsko-Baltička olimpijada iz fizike – srebrna medalja

Međunarodna olimpijada u znanju, oblast: fizika – zlatna medalja


Stefan Šebez

Matematička gimnazija, II razred

Takmičenja:

Međunarodna olimpijada iz matematike – bronzana medalja

Balkanska olimpijada iz matematike – bronzana medalja

Međunarodna olimpijada u znanju, oblast: matematika – zlatna medalja


Uroš Poleksić

City University of Hong Kong (smer biomedicinsko inženjerstvo), I godina

Takmičenja:

Međunarodna olimpijada iz hemije – srebrna medalja


Uroš Kostadinović

Matematička gimnazija, III razred

Takmičenja:

Međunarodna olimpijada iz informatike – bronzana medalja


Janko Popović

Matematička gimnazija, III razred

Takmičenja:

Balkanska olimpijada iz fizike – zlatna medalja

Međunarodna olimpijada iz hemije – bronzana medalja

Međunarodna olimpijada u znanju, oblast: – srebrna medalja


Mihailo Radovanović

Matematička gimnazija, III razred

Takmičenja:

Balkanska olimpijada iz fizike – zlatna medalja

Međunarodna olimpijada iz astronomije i astrofizike – bronzana medalja


Nina Šušić

OŠ “Vuk Karadžić” u Beogradu, VIII razred

Takmičenja:

Evropska matematička olimpijada za devojke – bronzana medalja

Juniorska balkanska matematička olimpijada – srebrna medalja


Anja Tešević

Matematička gimnazija, I razred

Takmičenja:

Juniorska balkanska matematička olimpijada – srebrna medalja

Matematika bez granica – zlatna medalja


Vanja Jelovac

Matematička gimnazija, I razred

Takmičenja:

Matematika bez granica – srebrna medalja

Juniorska balkanska matematička olimpijada – bronzana medalja


Jovan Stojadinović

Matematička gimnazija, I razred

Takmičenja:

Juniorska balkanska matematička olimpijada – bronzana medalja

Matematika bez granica – srebrna i zlatna medalja, timski – zlatna medalja

Međunarodna juniorska naučna olimpijada, oblast: fizika, biologija i hemija – bronzana medalja


Luka Preković

Matematička gimnazija, I razred

Takmičenja:

Juniorska balkanska matematička olimpijada – bronzana medalja

Međunarodna juniorska naučna olimpijada – bronzana medalja


Mija Zelić

Matematička gimnazija, I razred

Takmičenja:

Juniorska balkanska matematička olimpijada – bronzana medalja


Sofija Čebašek

Matematička gimnazija, III razred

Takmičenja:

Evropska informatička olimpijada za devojke – srebrna medalja


Anja Dožić

Matematička gimnazija, IV razred

Takmičenja:

Evropska informatička olimpijada za devojke – bronzana medalja


Iva Živković

Matematička gimnazija, II razred

Takmičenja:

Evropska informatička olimpijada za devojke – bronzana medalja


Mihailo Jančević

Matematička gimnazija, VI razred

Takmičenja:

Međunarodni Turnir u matematičkom modeliranju, oblast: primenjena matematika – zlatna medalja; oblast: primenjena fizika – zlatna medalja (timski ukupan plasman – zlatna medalja, timski primenjena matematika – zlatna medalja, timski primenjena fizika – zlatna medalja i timski optimizacija – srebrna medalja)


Stevan Radivojević

Matematička gimnazija, IV razred

Takmičenja:

Međunarodna olimpijada iz matematičkog modelovanja – bronzana medalja, timski – 1. mesto


Petar Banović

Matematička gimnazija, VIII razred

Takmičenja:

Evropska juniorska informatička olimpijada – bronzana medalja

Juniorska balkanska informatička olimpijada – bronzana medalja


Pavle Damjanović

OŠ “Nada Popović”, Kruševac

Takmičenja:

Evropska juniorska informatička olimpijada bronzana medalja

Juniorska balkanska informatička olimpijada – bronzana medalja


Mina Mijatović

Matematička gimnazija, IV razred

Takmičenja:

Matematika bez granica – 2 zlatne medalje


Vojislav Andrić

Matematička gimnazija, III razred

Takmičenja:

Matematika bez granica – zlatna medalja


Novak Despotović

Matematička gimnazija

Takmičenja:

Matematika bez granica – zlatna medalja


Vojin Bojić

Matematički fakultet (Teorijska matematika i primene), I godina

Takmičenja:

Matematika bez granica – zlatna medalja


Una Vujadinović

Matematička gimnazija, VIII razred

Takmičenja:

Matematika bez granica – zlatna i bronzana medalja


Marko Trajković

Matematička gimnazija, III razred

Takmičenja:

Matematika bez granica – zlatna i srebrna medalja

Takmičenje Lodovico Ferrari, oblast: matematika – zlatna medalja


Jovan Mihailović

Matematička gimnazija, III razred

Takmičenja:

Matematika bez granica – srebrna medalja


Nebojša Đačić

Matematička gimnazija, VIII razred

Takmičenja:

Matematika bez granica – bronzana medalja


Đorđe Šekarić

Matematička gimnazija, VIII razred

Takmičenja:

Matematika bez granica – bronzana medalja i ekipno zlato

StemCo Olympiad, oblast: matematika – zlatna medalja; oblast: fizika – srebrna medalja; oblast: hemija – bronzana medalja; oblast: biologija – srebrna medalja


Andrej Drobnjaković

Matematička gimnazija, II razred

Takmičenja:

StemCo Olympiad, oblast: matematika – zlatna medalja; oblast: fizika – zlatna medalja; oblast: hemija – zlatna medalja; oblast: biologija – zlatna medalja


Filip Kilibarda

Matematička gimnazija, VIII razred

Takmičenja:

StemCo Olympiad, oblast: matematika , fizika, hemija i biologija – zlatna medalja


Filip Baćović

Matematička gimnazija, VIII razred

Takmičenja:

StemCo Olympiad, oblast: matematika – zlatna medalja; oblast: fizika – 2 srebrne medalje; oblast: hemija – bronzana medalja


Nebojša Lazić

Matematička gimnazija, I razred

Takmičenja:

StemCo Olympiad, oblast: matematika, fizika, hemija, biologija zlatna medalja


Danilo Ranđelović

Matematička gimnazija, IV razred

Takmičenja:

StemCo Olympiad, oblast: matematika – 2 zlatne medalje


Jovan Kulezić

Matematička gimnazija, II razred

Takmičenja:

StemCo Olympiad, oblast: fizika – srebrna medalja; oblast: hemija – zlatna medalja; oblast: biologija – zlatna medalja


Jana Vojvodić

Elektrotehnički Fakultet, Beograd, (Elektrotehnika i računarstvo), I godina

Takmičenja:

StemCo Olympiad, oblast: hemija – zlatna medalja


Ognjen Janković

Matematička gimnazija, III razred

Takmičenja:

Balkanska fizička olimpijada – bronzana medalja


Janko Vukobratović

Matematička gimnazija, IV razred

Takmičenja:

StemCo Olympiad, oblast: fizika- zlatna i bronzana medalja, oblast: matematika – 2 zlatne medalje, oblast: biologija – srebrna medalja, oblast: hemija – bronzana medalja


Ognjen Niškić

Matematička gimnazija, II razred

Takmičenja:

StemCo Olympiad, oblast: fizika- zlatna i 2 srebrne medalje, oblast: matematika – 2 zlatne medalje, oblast: biologija – 2 zlatne i srebrna medalja, oblast: hemija –2 zlatne i srebrna medalja


Aleksandar Vukojević

Matematička gimnazija, I razred

Takmičenja:

StemCo Olympiad, oblast: hemija – zlatna i srebrna medalja; oblast – biologija – zlatna medalja; oblast: matematika i fizika – srebrna medalja


Aleksa Nikolić

Matematička gimnazija, VIII razred

Takmičenja:

StemCo Olympiad, oblast: matematika – zlatna medalja


Stefan Sekulić Derdovski

Matematička gimnazija, I razred

Takmičenja:

Međunarodna juniorska naučna olimpijada, oblast: matematika – srebrna medalja


Pavle Ignjatović

Matematička gimnazija, I razred

Takmičenja:

Međunarodna juniorska naučna olimpijada, oblast: fizika – srebrna medalja


Bogdan Milovanović

Matematička gimnazija, I razred

Takmičenja:

Međunarodna juniorska naučna olimpijada, oblast: matematika – bronzana medalja


Ljiljana Konjević

Matematička gimnazija, VI razred

Takmičenja:

StemCo Olympiad, oblast: hemija – srebrna i bronzana medalja; oblast: fizika – srebrna i bronzana medalja


Andrija Živadinović

Matematički fakultet u Beogradu, I godina studija; Računarski fakultet u Beogradu, I godina studija

Takmičenja:

Međunarodna matematička olimpijada – bronzana medalja

Balkanska matematička olimpijada – bronzana medalja

Međunarodna matematička olimpijada – srebrna medalja


Vukašin Đinović

Prirodno-matematički fakultet, Novi Sad, I godina

Takmičenja:

Balkanska matematička olimpijada – bronzana medalja


Miloš Milutinović

Računarska Gimnazija, IV razred

Takmičenja:

Međunarodna informatička olimpijada – srebrna medalja

Balkanska informatička olimpijada – zlatna medalja


Nemanja Majski

Gimnazija „Veljko Petrović“, Sombor, (IT smer), IV razred

Takmičenja:

Međunarodna informatička olimpijada – bronzana medalja

Balkanska olimpijada iz programiranja – srebrna medalja


Danilo Trninić

Matematički fakultet, I godina; Računarski fakultet, I godina

Takmičenja:

Balkanska informatička olimpijada – bronzana medalja


Tadija Jelesijević

Gimnazija u Kruševcu, IV razred

Takmičenja:

Evropska olimpijada iz fizike – bronzana medalja

Međunarodna olimpijada iz fizike – bronzana medalja


Tadej Ristić

Univerzitet MB (IT smer), I godina

Takmičenja:

Međunarodna olimpijada iz fizike – bronzana medalja


Dunja Vuković

Medicinski fakultet u Novom Sadu, (Integrisane akademske studije medicine), I godina

Takmičenja:

Međunarodna olimpijada iz hemije – bronzana medalja


Dimitrije Golubović

Gimnazija “Bora Stanković”, Niš, IV godina

Takmičenja:

Međunarodna filozofska olimpijada – zlatna medalja


Irina Stanišić

OŠ „Sveti Sava“ Kragujevac, VIII razred

Takmičenja:

Juniorska informatička olimpijada – bronzana medalja


Viktor Simeunović

OŠ “Milovan Glišić”, VI razred

Takmičenja:

Evropsko takmičenje u poznavanju saobraćaja – zlatna medalja reprezentacije


Dunja Galik

OŠ “Ratko Mitrović”, VI razred

Takmičenja:

Evropsko takmičenje u poznavanju saobraćaja – zlatna medalja reprezentacije